• 0

    سبد خرید شما خالی است.

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

صفحه اصلی » دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه ای به سبک کلاسیک

 کابینت های کلاسیک معمولا از جنس چوب های گردو و بلوط  هستند. روی درب های آن ها معمولا تزینات و کنده کاری های زیبا دیده می شود، بیشتر کابینت های کلاسیک یا رنگ های روشن مثل سفید استخوانی که رنگ سال ۲۰۱۶ است دارند یا رنگ هایی تیره مانند قهوه ای سوخته.

امروزه از مدل های شیک و زیبایی به منظور طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود. در طراحی این مدل ها, ایده های مختلفی از طراحی کابینت ها به چشم می خورد. استفاده از کابینت کلاسیک, یکی از جدیدترین ایده های طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد. در این مطلب با نمونه هایی از این کابینت ها آشنا می شویم.

طرح های زیبا و شیک کابینت کلاسیک

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت کلاسیک, تداعی آشپزخانه ی تمام چوبی است. همچنین این مدل کابینت ها به گونه ایی  طراحی می شوند که بیشترین استفاده از فضای آشپزخانه شده باشد. بنابراین این کابینت ها موجب بهینه سازی فضای آشپزخانه می شوند. به همین دلیل امروزه از این کابینت ها برای طراحی همه نوع آشپزخانه اعم از کوچک و بزرگ استفاده می شود. تصاویر زیر نمونه هایی از طرح های زیبا و شیک کابینت های کلاسیک را نشان می دهد.

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

سبک کلاسیک همانطور که از نامش پیداست مطابق با سلایق و خط مشی دوره کلاسیک است. در این سبک، دکوربندی و تقسیم بندی ها کاملا هندسی است.
برخی از مشخصات سبک کلاسیک به شرح ذیل است :

۱- درها تاج و پاخور کابینت از جنس چوب با طراحی قرینه هستند.

۲- تاج روی کابینت آشپزخانه از جنس چوب با طراحی بسیار مجلل همانند ابزارهای گچ بری است.

۳- پاچراغی ها ابزار خورده هستند.

۴- استفاده بسیار زیاد از فرم های قوس دار و دایره شکل.

۵- استفاده از رنگ های تیره چون قهوه ای ، سبز زیتونی ، آبی پر رنگ و …

۶- کنترل نور طبیعی در نورپردازی و استفاده از نورهای مصنوعی.

۷- استفاده از جزیره یا میزهای چند کاره در وسط آشپزخانه.

X